• Home
  • „Żywe dawstwo to dowód miłości”. 21. Bieg po Nowe Życie odbył się w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

„Żywe dawstwo to dowód miłości”. 21. Bieg po Nowe Życie odbył się w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

10 września, 2022

10 września wzięliśmy udział w 21. Biegu po Nowe Życie. Wspólnie z aktorami, muzykami, sportowcami i przedstawicielami nauki oraz mediów, w wyjątkowym marszu nordic walking, przeszliśmy symboliczną trasę z jasnym przekazem: przeszczepienia i świadome dawstwo narządów to dla wielu szansa na drugie życie, skuteczna metoda leczenia i wielki dar, który może stać się udziałem każdego z nas. A każdy z nas może potrzebować nowego narządu. Przeszczep nerki, trzustki, serca czy wątroby to dla chorych ze skrajną niewydolnością narządu jedyna szansa na życie. Zespół Fundacji Badań i rozwoju Nauki, poszukując nowych możliwości dla rozwoju transplantologii, jakim jest biodruk narządów 3D, wspiera całym sercem wszystkie inicjatywy upowszechniające świadome dawstwo narządów.

Wydarzenie rozpoczęło się dzień wcześniej spotkaniem w formacie telewizyjnym z cyklu „Przy kawie o transplantologii”. To transmitowane w mediach społecznościowych i na portalach internetowych bardzo ciekawe rozmowy z lekarzami, osobami po przeszczepieniach i przedstawicielami partnerów Biegu. „Przy kawie” tak jak i cały Bieg w dużej części były poświęcone żywemu dawstwu.

Na starcie 21. Biegu po Nowe Życie, stanęło 90 osób po przeszczepieniu, przyjechały do Warszawy z całej Polski. Publiczność kibicowała także ponad 50. lekarzom i koordynatorom z ośrodków transplantacyjnych. Nasza sztafeta w składzie: Tomasz Kammel – dziennikarz i prezenter telewizyjny, Małgorzata Rudnik – pierwsza osoba w Polsce, u której wykonano zabieg przeszczepienia trzustki oraz Prof. Michał Wszoła – chirurg-transplantolog, pomysłodawca bionicznej trzustki, dała z siebie wszystko i ostatecznie w wyścigu zajęliśmy 24 miejsce (na 90 sztafet, które ukończyły bieg).

Dobrze się działo w warszawskim Wilanowie😊 Do zobaczenia w przyszłym roku!

Więcej informacji o biegu znajdziecie na: www.transplantologia.info

Fundacja