Wystartowaliśmy w biegu „Policz się z cukrzycą”.

30 stycznia, 2023

Bieg „Policz się z cukrzycą” od 17 lat towarzyszy finałowym wydarzeniom. Akcja ma na celu promocje zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Cały dochód z biegu wspiera Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. zainicjowany przez WOŚP.

Dzięki biegaczom „Policz się z cukrzycą” w latach 2014-2022 zakupiono 272 pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

W tegorocznym biegu „Policz się z cukrzycą” wzięła udział silna drużyna Fundacji Badań i Rozwoju Nauki i POLBIONICA w składzie: Kasia Florys-Jankowska, Paulina Korycka, Iwona Sokołowska, Natalia Łukasiewicz, Agnieszka Romanik-Chruścielewska, Kasia Kosowska, Wiktoria Serafin, Paweł Mirosław, Kinga Westphal, Marta Klak, Kasia Woźniak, Agnieszka Zakrzewska, Michał Wesołowski, Aleksandra Socha oraz Michał Wszoła z córką Matyldą.

Wszyscy z uśmiechem ukończyli bieg😊 Fajnie zrobić razem coś dobrego!

Żyjmy zdrowo, w zdrowym świecie!