Przekaż 1% podatku na badania nad bioniczną trzustką

Biodrukowanie tkanek i narządów to przyszłość współczesnej medycyny, która odmieni życie wielu pacjentów.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego

Wasz 1% przekazany na Organizację Pożytku Publicznego ma niezwykłą moc!

To m. in. dzięki takiemu wsparciu Fundacja Badań i Rozwoju Nauki może rozwijać działalność naukowo-badawczą. To dzięki temu niemożliwe staje się możliwe, czego dowodzą osiągnięcia zespołu naukowego Fundacji Badań i Rozwoju Nauki pod kierunkiem dr hab. med. Michała Wszoły.

Bioniczna trzustka to w pełni unaczyniony narząd wykonany z żywych komórek przy zastosowaniu nowatorskiej technologii druku 3D, który umożliwi osobom z cukrzycą typu I normalne funkcjonowanie, a także zastąpi konieczność stosowania przewlekłej insulinoterapii. Dzięki przeszczepieniu bionicznej trzustki mamy szansę ocalić tysiące ludzi chorych na cukrzycę i znacznie poprawić jakość ich życia. Codziennie jesteśmy coraz bliżej celu. Obecnie kończymy etap badań przedklinicznych, opracowujemy wyniki, które są bardzo obiecujące i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość i planować fazę kliniczną badań nad bioniczną trzustką.

Naszym tegorocznym celem jest zebranie funduszy na przeprowadzenie klinicznej fazy badań nad bioniczną trzustką i stworzenie Europejskiego Centrum Biotechnologii Medycznych – innowacyjnego ośrodka badawczo-klinicznego, w którym możliwe będzie przeszczepianie bionicznych trzustek pacjentom z całego świata oraz opracowywanie od podstaw nowych pionierskich terapii medycznych.

Pomóż wyleczyć pacjentów chorych na cukrzycę typu I w Polsce i na świecie.

Dzięki Tobie będziemy mogli dokończyć projekt biodrukowania 3D bionicznej trzustki - gotowego organu do przeszczepień

Źródło danych epidemiologicznych:  World Health Organization

Jak przekazać 1%?

Rozlicz PIT na podatki.gov.pl za pomocą Twojego profilu zaufanego, poprzez pitax lub na e-pity.pl które poprowadzą Cię krok po kroku.

Więcej informacji o e-PIT dostępne na – https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

PIT-36 (L)
Prowadzisz działalność gospodarczą? Sprawdź!
PIT-37
Etat? Umowa o dzieło? Umowa zlecenie? Przekaż 1% podatku!
PIT-28
Wynajmujesz dom? Wynajmujesz mieszkanie?
PIT-OP
Jesteś na emeryturze? Chcesz przekaz 1% podatku? Sprawdź!

Ambasadorzy, którzy przekazują nam co roku 1% podatku

Maciej Łysiak - Nie słodzę - kanał na YouTube

Zachęcamy do odwiedzenia blog Maćka:  nieslodze.com

BlueSugarCube, czyli Weronika Burkot o tym, że warto przekazać nam 1% podatku - obejrzyjcie!

Zachęcamy do odwiedzenia bloga Weroniki: bluesugarcube.blogspot.com

Facebooka

Sugar Woman, czyli Maja Makowska, o tym, że warto przekazać nam 1% podatku - obejrzyjcie!

Zachęcamy do odwiedzenia sociali Mai:

Diab Mom, o cukrzycy, o macierzyństwie, o tym, że warto przekazać nam 1% podatku - obejrzyjcie!

Zachęcamy do odwiedzenia sociali Ani:

Ja Cukrzyk - dlaczego nasza Fundacja jest ważna dla diabetyków?

Zachęcamy do odwiedzenia sociali Ady:

Diabetic Crossfitgirl - sport&cukrzyca - warto obejrzeć video!

Diabetic Crossfitgirl – jak możesz pomóc diabetykom i polskiej nauce!

Wioletta Zych-Haglauer - obejrzyj i dowiedz się więcej!

Sprawdźcie co ma Wam do powiedzenia Wioletta Zych-Haglauer. Wioletta jest pielęgniarką i Certyfikowanym Edukatorem Diabetologicznym.