Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
„Żywe dawstwo to dowód miłości”. 21. Bieg po Nowe Życie odbył się w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
10 września wzięliśmy udział w 21. Biegu po Nowe Życie. Wspólnie z aktorami, muzykami, sportowcami i przedstawicielami nauki oraz mediów, w wyjątkowym marszu nordic walking, przeszliśmy symboliczną trasę z jasnym przekazem: przeszczepienia i świadome dawstwo narządów to dla wielu szansa na drugie życie, skuteczna metoda leczenia i wielki dar, który może stać się udziałem każdego z nas. A każdy z nas może potrzebować nowego narządu. Przeszczep nerki, trzustki, serca czy wątroby to dla chorych ze skrajną niewydolnością narządu jedyna szansa na życie. Zespół Fundacji Badań i rozwoju Nauki, poszukując nowych możliwości dla rozwoju transplantologii, jakim jest biodruk narządów 3D, wspiera całym sercem wszystkie inicjatywy upowszechniające świadome dawstwo narządów.
Wydarzenie rozpoczęło się dzień wcześniej spotkaniem w formacie telewizyjnym z cyklu „Przy kawie o transplantologii”. To transmitowane w mediach społecznościowych i na portalach internetowych bardzo ciekawe rozmowy z lekarzami, osobami po przeszczepieniach i przedstawicielami partnerów Biegu. „Przy kawie” tak jak i cały Bieg w dużej części były poświęcone żywemu dawstwu.
Na starcie 21. Biegu po Nowe Życie, stanęło 90 osób po przeszczepieniu, przyjechały do Warszawy z całej Polski. Publiczność kibicowała także ponad 50. lekarzom i koordynatorom z ośrodków transplantacyjnych. Nasza sztafeta w składzie: Tomasz Kammel – dziennikarz i prezenter telewizyjny, Małgorzata Rudnik – pierwsza osoba w Polsce, u której wykonano zabieg przeszczepienia trzustki oraz Prof. Michał Wszoła – chirurg-transplantolog, pomysłodawca bionicznej trzustki, dała z siebie wszystko i ostatecznie w wyścigu zajęliśmy 24 miejsce (na 90 sztafet, które ukończyły bieg).
Dobrze się działo w warszawskim Wilanowie😊 Do zobaczenia w przyszłym roku!
Więcej informacji o biegu znajdziecie na: www.transplantologia.info
Archiwa
Kategorie
Ostatnie wpisy