• Home
  • 21. Bieg po Nowe Życie – kolejne „TAK” dla transplantacji narządów.

21. Bieg po Nowe Życie – kolejne „TAK” dla transplantacji narządów.

31 sierpnia, 2022

21. Bieg po Nowe Życie – kolejne „TAK” dla transplantacji narządów.
10 września po raz 21. w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie powitamy wszystkich, dla których wsparcie inicjatyw społecznych jest szczególnie ważne. Razem przejdziemy w sztafetach symboliczną trasę z jasnym przekazem: przeszczepienia i świadome dawstwo narządów to dla wielu szansa na drugie życie, skuteczna metoda leczenia i wielki dar, który może stać się udziałem każdego. Zrobimy to po raz 21. Ktoś może zapytać, czy warto cały czas poruszać ten sam temat, a ja odpowiem: warto i trzeba! Dlaczego? Bo pomimo wzrostu świadomości społecznej w zakresie transplantacji, co jest także skutkiem działań Biegu po Nowe Życie, nie możemy zapominać, że w Polsce na przeszczepienie wciąż czeka blisko 1800 osób. Osób chorych, dla których jest to szansa na odzyskanie zdrowia – mówi Przemysław Saleta – ambasador i współtwórca wydarzenia. I takie zdrowe oraz dochodzące do zdrowia, a już aktywne i pełne życia osoby zobaczymy na trasie marszu nordic walking w samo południe 10 września. Osoby po przeszczepieniu czyli te dla których i z którymi od 12 lat rozwijamy wydarzenie – dodaje Arkadiusz Pilarz – dyrektor Biegu po Nowe Życie. Oczywiście w marszu, który w Warszawie odbędzie się po raz 9., nie będą sami – pomaszerują wspólnie ze znanymi osobami ze świata filmu, teatru, estrady i sportu oraz autorytetami polskiej medycyny transplantacyjnej – lekarzami i koordynatorami transplantacyjnymi. W sztafetach wystartują także przedstawiciele mediów oraz instytucji wspierających nasze działania – podkreśla Pilarz. 21. Bieg po Nowe Życie zgromadzi ponad 80 osób po przeszczepieniu. 80 osób czyli 80 poruszających i wzruszających historii życia, walki z chorobą i dochodzenia do zdrowia dzięki transplantacji.
21. Bieg po Nowe Życie to wydarzenie, na które czekają wszyscy wspierający i popierający transplantologię oraz dawstwo narządów. Strat 10 września o 12:00 na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Będziemy tam i my!
21. Bieg po Nowe Życie
CDN 😊
Więcej informacji na temat ogólnopolskiej akcji społecznej „Bieg po Nowe Życie” znajdziecie na www.transplantologia.info

Fundacja