Świętujemy Dzień Nauki Polskiej

19 lutego, 2022

Dziś rocznica urodzin Mikołaja Kopernika i Dzień Nauki Polskiej.

Obchody Dnia Nauki Polskiej to inspiracja do zainteresowania nauką i pójścia w ślady polskich badaczy.

Według badania 3M „State of Science Index – Nadzieja w nauce”, rośnie zaufanie społeczeństwa polskiego do nauki i naukowców.

W 2021 roku 89% z nas zadeklarowało, że ufa nauce, a 82% ufa naukowcom.

Polacy zapytani o zawody, którym ufają najbardziej wskazują naukowców i inżynierów (60%), lekarzy (58%) oraz nauczycieli (37%).

Z okazji Dnia Nauki Polskiej składamy najlepsze życzenia całemu zespołowi naukowemu Fundacji Badań i Rozwoju Nauki oraz wszystkim pracującym na rzecz nauki w Polsce i na świecie. Nauka jest przyszłością! Warto zaufać nauce!

„State of Science Index” to badanie postaw społecznych wobec nauki i technologii realizowane przez firmę 3M na reprezentatywnej grupie osób (N=1000 respondentów w każdym kraju, 18+) w 17 krajach. 3M od 4 lat monitoruje postawy wobec nauki, edukacji, ochrony środowiska i oczekiwań społecznych wobec sektora publicznego i prywatnego w Polsce i na świecie.

Zapraszamy do lektury raportu: www.nauka3m.pl/…/upl…/2021/07/3M_Raport_SOSI_04A.pdf