Orkiestrowe aukcje wciąż tętnią życiem!

2 lutego, 2022

Choć finał 30. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mamy już za sobą, w serwisie aukcje.wośp.org.pl wciąż można wylicytować wyjątkowy przedmiot. W tegoroczną edycję, oprócz wielu sław, kolejny raz zaangażowali się naukowcy z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki przekazując artystyczne zdjęcie spod mikroskopu przedstawiające serce WOŚP wykonane metodą ekstuzyjną przy użyciu biokompatybilnego tuszu zawierającego fluorescencyjną linię komórkową ludzkich fibroblastów.

Obraz „Tętniące życiem serce WOŚP” to zdjęcie spod mikroskopu wykonane w laboratorium Fundacji Badań i Rozwoju Nauki, której zespół pracuje nad innowacyjnym, na skalę światową, projektem 3D bionicznej trzustki – funkcjonalnego narządu zbudowanego z żywych komórek, który zrewolucjonizuje leczenie cukrzycy.
Zdjęcie przedstawia serce WOŚP zasiedlone fluorescencyjną linią komórkową ludzkich fibroblastów. Różowe refleksy świetlne tworzące kształt serca powstały w wyniku załamania się światła przechodzącego przez warstwy biotuszu. Komórki aHDF w badaniach nad 3D bioniczną trzustką odgrywają bardzo ważną rolę. Są jednym z kluczowych komponentów odpowiedzialnych za tworzenie się nowych naczyń krwionośnych w jej obrębie.
Dla okulistyki dziecięcej gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Gorąco zachęcamy do licytowania obrazu ze specjalną dedykacją Jerzego Owsiaka „Policz się z cukrzycą!”.

Licytacja trwa do 11 lutego na: www.allegro.pl/oferta/tetniace-zyciem-serce-wosp-11727566326