Gramy z WOŚP: licytacja obrazu „Tętniące życiem serce WOŚP”

28 stycznia, 2022

W tym roku również gramy z WOŚP!
Na aukcję trafił obraz: „Tętniące życiem serce WOŚP”.
Jest to zdjęcie serca WOŚP spod mikroskopu, wykonane w laboratorium Fundacja Badań i Rozwoju Nauki, ze specjalną dedykacją Jerzego Owsiaka ” Siema Jurek Owsiak 2022. Policz się z cukrzycą!”
Zdjęcie mikroskopowe 3D przedstawiające serce WOŚP wykonane zostało metodą ekstuzyjną przy użyciu biokompatybilnego tuszu zawierającego fluorescencyjną linię komórkową ludzkich fibroblastów (aHDF – czerwone punkty). Różowe refleksy świetlne tworzące kształt serca powstały w wyniku załamania się światła przechodzącego przez warstwy biotuszu. Komórki aHDF w badaniach nad 3D bioniczną trzustką odgrywają bardzo ważną rolę. Są jednym z kluczowych komponentów odpowiedzialnych za tworzenie się nowych naczyń krwionośnych w jej obrębie.
Zdjęcie mikroskopowe wydrukowano techniką pigmentową na papierze Somerset Photo. Oprawione pod szkłem w passe-partout i czarną aluminiową ramę Nielsen.
Wymiar: 70×70 cm
Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!
Zachęcamy do licytacji!

Licytacja trwa do 11 lutego na: www.allegro.pl/oferta/tetniace-zyciem-serce-wosp-11727566326

Obejrzyj filmik z twórcą obrazu, dr n. biol. Michałem Rachalewskim!

Zaprasza do licytacji dr hab. med. Michał Wszoła