Kampania INSULINA100 – obejrzyj materiały video!

15 października, 2021

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki jest partnerem kampanii internetowej Insulina 100, którą zainicjowała Weronika Burkot, ilustratorka i działaczka społeczna, żyjąca z cukrzycą typu 1.

Z tej okazji, w najbliższym tygodniu, zaprezentujemy Wam materiały nagrane przez członków naszego zespołu naukowego.

• dr M. Rachalewski opowie o typach cukrzycy, kiedy i dlaczego trzeba brać insulinę;
  • dr Agnieszka Romanik-Chruścielewska przybliży czym jest rekombinowana insulina, czyli co właściwe przyjmują obecnie pacjenci;
  • dr Violetta Cecuda-Adamczewska wyjaśni czym są analogi insuliny;

Obejrzyjcie dr Martę Klak, Głównego Badacza FBRIN, która zaprasza na swój webinar, który odbędzie się już 20 października.

Nieustająco potrzebujemy środków finansowych!

Staramy się nie tylko kontynuować projekt biodrukowania 3D bionicznej trzustki, ale i edukować w zakresie nowoczesnych terapii leczenia cukrzycy.

Jeśli popierasz nasze działania i jesteś z nami, przekaż chociaż małą „cegiełkę” finansową na nasze działania!

WESPRZYJ