Polbionica kluczowym partnerem konferencji Polskiego Stowarzyszenia Biomateriałów

13 października, 2021

W dniach 14-17 października 2021 w Rytrze odbędzie się 30-ta konferencja pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Biomateriałów dotycząca stosowania biomateriałów w medycynie i medycynie weterynaryjnej.
Zespół Polbionica – spółki powołanej przez Fundacja Badań i Rozwoju Nauki w celu komercjalizacji wyników badań przeprowadzonych w ramach projektu bionicznej trzustki, będzie uczestniczył w tym wydarzeniu w roli partnera kluczowego.
W piątek, 15 października, Prezes Polbionica, dr hab. med. Michał Wszoła będzie prezentował wyniki badań dotyczące bionicznej trzustki.
Temat wystąpienia to: „Wdrożenie bionicznej trzustki do fazy klinicznej w leczeniu pacjentów chorujących na cukrzycę typu 1”.
Polbionica jest kluczowym partnerem i sponsorem konferencji.
Więcej na temat konferencji i Polskiego Stowarzyszenie Biomateriałów możecie przeczytać tu na ich www.biomat.krakow.pl.