• Home
 • 12 sukcesów 2020 roku na 12 urodziny Fundacji!

12 sukcesów 2020 roku na 12 urodziny Fundacji!

12 lutego, 2021

Podsumowaliśmy 2020 rok. Pomimo tego, że trwa pandemia koronawirusa, był on dla nas wyjątkowo pracowity. W lutym świętujemy 12. urodziny Fundacji!  Z tej okazji, chcemy się Wam pochwalić 12. sukcesami, jakie odnieśliśmy w zeszłym roku.

Jednocześnie, bardzo Wam dziękujemy za okazane zainteresowanie, wsparcie i  każdą przekazaną darowiznę. 

Codziennie jesteśmy coraz bliżej celu, jakim jest wdrożenie zabiegu przeszczepienia bionicznej trzustki do praktyki klinicznej. Obecnie kończymy etap badań przedklinicznych, opracowujemy wyniki, które są bardzo obiecujące i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość i planować fazę kliniczną badań. 

Naszym celem jest przygotowanie i rozpoczęcie klinicznej fazy badań nad bioniczną trzustką i stworzenie Europejskiego Centrum Biotechnologii Medycznej – innowacyjnego ośrodka badawczo-klinicznego, w którym możliwe będzie przeszczepianie bionicznych trzustek pacjentom z całego świata oraz opracowywanie od podstaw nowych pionierskich terapii medycznych. 

Zachęcamy również do przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji. Przekaż swój 1% na przełomową terapię dla pacjentów chorych na cukrzycę typu I, daj im szansę na lepsze życie!

12 dobrych wiadomości na 12.urodziny

 1. Kontynuujemy projekt biodrukowanie 3D bionicznej trzustki. Zakończyliśmy z sukcesem transplantację 3D-biodrukowanej bionicznej trzustki z żywymi wyspami trzustkowymi na dużym modelu zwierzęcym.
 2. Fundacja BRIN została laureatem grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na rozwój biotuszy do aplikacji klinicznej w ramach programu strategicznego TECHMATSTRATEG.
 3. Fundacja, wraz z konsorcjantem Sygnis New Technologies sp. z o.o., została laureatem grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu SZYBKA ŚCIEŻKA 3_2020 dla projektu „Stworzenie technologii druku z biomateriałów i skonstruowanie biodrukarki 3D do zautomatyzowanego tworzenia bionicznych narządów”.
 4. Fundacja została laureatem grantu na granty Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
 5. Przewodniczący Rady Konsorcjum Bionic, dr hab. med. Michał Wszoła, został nominowany do nagrody Ambasadora Polskiej Nauki 2020.
 6. Przewodniczący Rady Konsorcjum Bionic, dr hab. med. Michał Wszoła, został laureatem plebiscytu „Lista Stu” za 2019 rok.
 7. Przewodniczący Rady Konsorcjum Bionic, dr hab. med. Michał Wszoła, został nominowany przez Pana Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego do X edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu w kategorii SUKCES.
 8. Zespół naukowy Fundacji BRIN, pod przewodnictwem dr. hab. med. Michała Wszoły, otrzymał nagrodę Kongresu Gospodarki Elektronicznej i Fundacji „Promyk Słońca” za prace nad bioniczną trzustką – innowacyjnym rozwiązaniem technologicznym na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
 9. Fundacja dokonała zgłoszenia patentowego na bioreaktor do przechowywania 3D – biodrukowanej bionicznej trzustki.
 10. Polbionica sp. z o.o., powołana przez Fundację, w celu komercjalizacji wyników badań, zajęła II miejsce w XII edycji konkursu „Innowator Mazowsza” w kategorii „Innowacyjna Firma”.
 11. Polbionica sp. z o.o. otrzymała certyfikat „Seal of Excellence” – znak jakości Komisji Europejskiej przyznawany projektom złożonym w ramach programu Akcelerator – Horyzont 2020 za projekt badania klinicznego wdrażającego transplantację 3D – biodrukowanej bionicznej trzustki do kliniki.
 12. Automatyczny resuscytator AuRes zdobył główną nagrodę A’Design Award w specjalnej kategorii “War on Virus”. Polbionica rozpoczęła proces wdrażania urządzenia AuRes do szpitali w Polsce i Europie.
Fundacja