Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Dziś Ogólnopolski Dzień Transplantacji
Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Transplantacji.
To rocznica pierwszego polskiego udanego przeszczepu nerki, który miał miejsce w 1966 roku w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie.
W Fundacji, każdego dnia pracujemy nad drukowaniem w pełni funkcjonalnych narządów drukowanych w technologii 3D. Ponieważ ciągle brakuje narządów do przeszczepień, postanowiliśmy je wydrukować!
A gdyby tak stworzyć nowy, spersonalizowany narząd „szyty na miarę” dla każdego pacjenta? Czy jest to możliwe?
Poszukując odpowiedzi na to pytanie, rozwinęła się nowa gałąź nauki – inżynieria tkankowa, która zajmuje się opracowaniem metod tworzenia sztucznych tworów, spełniających funkcje natywnych narządów, które w przyszłości będzie można wszczepiać chorym.
Zespół naukowy Fundacji, pod kierunkiem dr. hab. med. Michała Wszoły, jest coraz bliżej opracowania pełnej procedury mającej na celu otrzymanie gotowych narządów ludzkich do transplantacji, wykonanych z komórek pobranych bezpośrednio od pacjenta i wydrukowanych na biodrukarkach w technologii 3D.
W laboratorium Fundacji Badań i Rozwoju Nauki pracujemy nad biodrukiem 3D bionicznej trzustki. Na świecie ośrodki badawcze pracują nad bioniczną wątrobą, nerką, trzustką a nawet sercem.
Druk 3D w medycynie jest jedną z największych obietnic współczesnej nauki.
Podziwiamy i dziękujemy wszystkim naukowcom i medykom, którzy pracują nad drukiem bionicznych narządów, przyszłością transplantacji, przyszłością medycyny.
Archiwa
Kategorie
Ostatnie wpisy