Niekonwencjonalne metody leczenia cukrzycy, czy rzeczywiście działają ?

Niekonwencjonalne metody leczenia cukrzycy, na jakie można natknąć się w mediach i nie tylko, to metody typu: bioenergoterapia, ozonoterapia, żywność alkaliczna, suplementy diety, zioła, żywność alkaliczna, plastry naklejane na stopę i długo by można jeszcze wymieniać. Wszystkie takie praktyki i metody nie mają potwierdzenia ich skuteczności w badaniach naukowych lub też mogą być w sprzeczności z aktualną wiedzą medyczną. Często jest to najzupełniej w świecie placebo, nie mające wpływu na efekt terapeutyczny chorego.

Internet naszpikowany jest wieloma reklamami i informacjami o cudotwórcach oraz różnych innych, równie wspaniałych metodach „uleczających” cukrzycę. Otwierając pierwszą lepszą stronę internetową bombardowani jesteśmy takimi wiadomościami. Wystarczy, że chociaż raz wyszukiwaliśmy informacji na temat cukrzycy. Nie dajmy się jednak nabrać na takie reklamy. Mając świadomość jak powstaje cukrzyca nie wierzmy w te rewelacje i cudowne sposoby leczenia cukrzycy czy wyleczenia z niej. Poza pozbyciem się pieniędzy na pewno nie pozbędziemy się cukrzycy

Każda osoba z cukrzycą, niezależnie od jej typu, chciałaby być zdrowa i niektórzy desperacko poszukują metody wyleczenia się z niej w medycynie niekonwencjonalnej lub naturalnej.

Ponieważ mam 24 letnie doświadczenie w życiu z cukrzycą typu 1, to doskonale rozumiem jak bardzo chce się być zdrowym. Na początku, gdy zachorowałam moi rodzice (a z czasem, jak już dorosłam –  również i ja) poszukiwaliśmy metody wyleczenia. Mogę sobie wyobrazić, jak silna staje się desperacja rodziców i osób z cukrzycą, którzy stosują różne nietypowe metody walki z chorobą. Jednak wiem, że tak jak we wszystkim, trzeba zawsze zachować rozsądek.

Myślę, że warto podkreślić, że cukrzycy typu 1 i 2 nie można wyleczyć poprzez bioenergoterapię, ziółka, witaminki, plasterki itp.

Cukrzyca typu 2 powstaje u większości osób z powodu otyłości oraz złych nawyków żywieniowych i braku aktywności fizycznej, dlatego też poprzez zmianę tych czynników można w niektórych przypadkach ustabilizować poziom cukru we krwi. Przy ścisłym stosowaniu się do zaleceń diabetologa i zmianie stylu życia, za jego zgodą można włączyć do leczenia metody naturalne (niektóre zioła czy przyprawy mają właściwości obniżające poziom cukru we krwi ale nie leczące).

WAŻNE !!!

Nigdy nie można na własną rękę próbować wyleczyć się z cukrzycy bo może skończyć się to tragicznie…

Pobierz dawkę wiedzy o cukrzycy

Cukrzyca to poważna choroba, ale można nauczyć się z nią żyć – my Ci w tym pomożemy. Z naszego ebooka dowiesz się między innymi, dlaczego tak ważne jest właściwe leczenie cukrzycy.

  • Małgorzata Rudnik
    Coach Zdrowia i Żywienia
    Wybór jej obecnej drogi zawodowej to efekt doświadczeń życiowych i kilkuletnich poszukiwań jak połączyć zawód z pasją.
1 komentarz
  1. Avatar Dietetyk Na Walizkach

    Jako dietetyk kliniczny staram się również edukować pacjentów w zakresie odpowiedniego doboru przypraw. W przypadku cukrzycy dużą rolę odgrywa cynamon, imbir, czarnuszka oraz oregano.

Zostaw komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z otrzymywaniem newslettera Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Przyjmuję do wiadomości, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Badań i Rozwoju Nauki, z siedzibą w Warszawie, ul. Rydygiera 8 a podstawą prawną przetwarzania jest moja dobrowolna zgoda. Mogę w każdej chwili odwołać tę zgodę, ale jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed tym odwołaniem. Moje dane przetwarzane będą do czasu wycofania przeze mnie zgody na to przetwarzanie. Administrator nie przewiduje ujawniania danych innym odbiorcom. Moje dane nie będą podlegały profilowaniu, nie będą też przekazywane do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych.  Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli przetwarzanie będzie się odbywało niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu zwiazanym z przesłaniem darmowego e-booka “Ogarnij cukier”. Przyjmuję do wiadomości, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Badań i Rozwoju Nauki, z siedzibą w Warszawie, ul. Rydygiera 8 a podstawą prawną przetwarzania jest moja dobrowolna zgoda. Mogę w każdej chwili odwołać tę zgodę, ale jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed tym odwołaniem. Moje dane przetwarzane będą do czasu wycofania przeze mnie zgody na to przetwarzanie. Administrator nie przewiduje ujawniania danych innym odbiorcom. Moje dane nie będą podlegały profilowaniu, nie będą też przekazywane do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych.  Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli przetwarzanie będzie się odbywało niezgodnie z obowiązującymi przepisami.