• Home
  • Diabetyk typu 1 w podróży – o czym trzeba pamiętać?

Diabetyk typu 1 w podróży – o czym trzeba pamiętać?

27 czerwca, 2018

Dużymi krokami zbliża się lato i piękna pogoda. Wkrótce zaczynają się też wakacje, więc czekamy z niecierpliwością na wyjazdy i wypoczynek. Cukrzyca nie jest przeszkodą podczas wyjazdów i aktywnego spędzania wolnego czasu. Do każdej wycieczki lub podróży należy odpowiednio się przygotować. Wyjazd powinien być zaplanowany i wcześniej przygotowany.

Najważniejszą rzeczą, o której nie możemy zapominać jest fakt, że nasza cukrzyca nie ma wakacji, a wiedza na temat własnej choroby jest bezcenna. Znając swój organizm i jego reakcje jesteśmy w stanie szybko zareagować w nagłej sytuacji i podjąć odpowiednie działanie. Potraktujmy więc cukrzycę jako naszego towarzysza podróży.

Osoby korzystające z pompy insulinowej i/lub ciągłego monitorowania glikemii muszą pamiętać o zabraniu zapasowego osprzętu do nich.

Jeśli podróżujemy sami – poinformujmy pilota wycieczki oraz obsługę hotelu o tym, że chorujemy na cukrzycę typu 1. W nagłych sytuacjach, im więcej  osób będzie wiedziało o naszej chorobie, tym szybciej udzielona zostanie nam odpowiednia pomoc. Dzięki temu możemy zapobiec utracie naszego zdrowia i życia.

Fundacja