Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia do pomiaru poziomu cukru we krwi ?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze gleukometru?
Żyjemy w dobie nowoczesnych metod pomiaru glikemii, które umożliwiają diabetykom ciągły monitoring poziomu cukru bez pobierania krwi. Myślę jednak, że każdy diabetyk się ze mną zgodzi, iż bez tradycyjnego glukometru ani rusz.
Osoba, u której została zdiagnozowana cukrzyca, zwykle dostaje ze szpitala lub poradni diabatycznej bezładnie glukometr. I tu powstaje pytanie: Czy każdy glukometr jest odpowiedni dla każdego pacjenta? Zdecydowanie nie. Niestety kwestie doboru glukometru do konkretnej osoby poświęca się zbyt mało uwagi i czasu. Zdarza się, że dostajemy glukometr, który zamiast ułatwiać życie z cukrzycą utrudnia.
Na co w takim razie zwrócić uwagę, gdy chcemy dobrze dobrać glukomert do diabetyka?
Bardzo istotna też jest cena pasków testowych i ich refundacja. To warto wziąć pod uwagę.
Jak widzimy dobór glukometru jest ważny i nigdy nie powinien być przypadkowy.
W przypadku nakłuwacza ważne jest, żeby prawidłowo ustawić głębokość na którą igła ma ukłuć opuszek palca. W zależności jaką pacjent posiada skórę na dłoniach, ustawiamy głębokość nakłucia. Jeżeli dłonie są delikatne to ustawiamy mniejszą głębokość (1), jeżeli skóra jest twarda i gruba większą głębokość (4-5). Bardzo ważne jest również wyjaśnienie diabetykowi, że jest to narzędzie osobiste i przypisane do jednej osoby. Tu trzeba nadmienić o chorobach przenoszonych przez krew drugiego człowieka. Czasami zdarza się, że małżeństwo korzysta z jednego nakłuwacza – myślę że wynika to z nieświadomości, niewiedzy i zbyt pośpiesznej edukacji. Edukując diabetyka powinno się również objaśnić, a nawet pokazać sposób działania nakłuwacza. Bywa, że nakłuwacz używany jest wielokrotnie, ponieważ właściciel nie jest świadomy tego że igła jest jednorazowa lub po prostu nie potrafi jej wymienić.
Z własnego doświadczenia wiem, że edukacja diabetologiczna w tym zakresie dość mocno „kuleje”. Znam pacjenta, który po kilku miesiącach nakłuwania palca igłą dostał nakłuwacz, po tygodniu użytkowania stwierdził, „że teraz to ja mogę sobie mierzyć ten cukier”. Gdyby wcześniej wiedział o takiej możliwości to nakłuwacz na pewno dawno już by kupił i oszczędził sobie kilku miesięcy przykrych i bolesnych pomiarów.
AUTORKA
Archiwa
Kategorie
Ostatnie wpisy