Warsztaty dla lekarzy - Fundacja

• Warsztaty dla lekarzy

PRAKTYCZNE PODEJŚCIE DO INDYWIDUALIZACJI LECZENIA IMMUNOSUPRESYJNEGO

Bezpłatne warsztaty kierowane do lekarzy dotyczące praktycznych aspektów prowadzenia leczenia immunosupresyjnego u pacjentów po przeszczepieniu tkanek i narządów w świetle najnowszych danych medycznych.

Projekt finansowany przez:

Warsztaty zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym NOVARTIS. Organizacja wydarzenia to dowód na to, że firma odpowiedzialna społecznie może z powodzeniem wspierać rozwój polskiej nauki. Wspólnie dokonujemy przełomu w świecie medycyny.

Czas realizacji projektu:

Projekt zrealizowany 19 maja 2018.

Partner merytoryczny:

Centrum medyczne MediSpace

dr n. med. Marta Serwańska-Świętek
Prowadząca warsztaty
dr hab. med. Michał Wszoła
Prowadzący warsztaty

Program warsztatów

• Problemy i wyzwania współczesnej transplantologii
  • Przegląd grup leków immunosupresyjnych z uwzględnieniem zasad stosowania i efektów ubocznych
  • Indywidualizacja leczenia immunosupresyjnego
  • Nadzór endoskopowy pacjenta przygotowywanego do transplantacji oraz zabiegu przeszczepienia
  • Zasady leczenia immunosupresyjnego w obliczu infekcji oportunistycznych i odrzucania zależnego od przeciwciał
  • Wpływ problemu adherence u biorców nerki na odległe przeżycie przeszczepionego narządu
  • Postęp prac nad indukcją tolerancji immunologicznej w transplantologii
  • Czy może jest wydrukowanie bionicznych organów na potrzeby transplantacji?