Budowa Europejskiego Centrum Biotechnologii Medycznej - Fundacja

• Budowa Europejskiego Centrum Biotechnologii Medycznej

Projekt finansowany przez:

Projekt zostanie sfinansowany dzięki darczyńcom. Cały czas zbieramy środki finansowe.

Czas realizacji projektu:

Od 2020 roku

Stworzenie centrum

Wiemy, że nasz cel jest bardzo ambitny. Europejskie Centrum Biotechnologii Medycznej to wielkie i skomplikowane przedsięwzięcie. Przed nami mnóstwo pracy. Musimy zacząć od przygotowania dokładnego planu i projektu. Dopiero, gdy to będzie gotowe, przejdziemy do praktycznej realizacji naszego pomysłu.

Centrum biotechnologii to pomysł na innowacyjny ośrodek badawczo-wdrożeniowy z zakresu life-science. Unikalność projektu polega na kompleksowym podejściu do opracowania i wdrażania nowatorskich terapii medycznych.

Stworzymy miejsce, gdzie wykonamy wszystkie fazy badań naukowych. Od pierwszych testów laboratoryjnych, aż do praktycznego zastosowania terapii u pacjentów wraz z wdrożeniem rozwiązań do gospodarki. Dodatkowo, zapewnimy skoordynowaną opiekę zdrowotną na najwyższym światowym poziomie.

Multidyscyplinarne Centrum umożliwi nie tylko kontynuację badań nad bioniczną trzustką. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych naukowców zajmiemy się również opracowaniem innych pionierskich terapii medycznych.

PLANOWANE OBSZARY DZIAŁALNOŚCI CENTRUM

TESTOWANIE LEKÓW NA DRUKOWANYCH 3D NARZĄDACH Z MODELAMI POSZCZEGÓLNYCH JEDNOSTEK CHOROBOWYCH
DIAGNOSTYKA MEDYCZNA I MEDYCYNA SPERSONALIZOWANA
POZYSKIWANIE I WYKORZYSTYWANIE INDUKOWANYCH LUDZKICH KOMÓREK MACIERZYSTYCH DO REGENERACJI I BIODRUKU NARZĄDÓW
PROJEKTOWANIE I TWORZENIE PROTOTYPÓW INNOWACYJNYCH URZĄDZEŃ BIOTECHNOLOGII MEDYCZNEJ
TRANSFORMACJA GENÓW I JEJ WYKORZYSTANIE W LECZENIU CHORÓB AUTOIMMUNOLOGICZNYCH

Bezpośrednie połączenie świata nauki i medycyny w jednym miejscu pozwoli na efektywniejsze wdrażanie najnowszych osiągnięć do praktyki klinicznej. Takie podejście zapewni skuteczniejsze rozwiązywanie najpoważniejszych problemów medycznych XXI wieku. Tym samym przyczyni się do polepszenia życia setek tysięcy pacjentów. Europejskie Centrum Biotechnologii Medycznej podniesie konkurencyjność polskiej branży biotechnologiczno-medycznej na całym świecie.

ETAPY POWSTAWANIA CENTRUM

OBECNIE REALIZOWANY I ETAP
Obejmuje on wszystkie prace nad kwestiami formalno-prawnymi, projektowymi, stworzenie biznesplanu i pozyskanie dofinansowania ze środków publicznych lub/i inwestorów.
II ETAP
Obejmuje zakup odpowiedniego budynku bądź zakup odpowiedniego terenu pod budowę centrum.
III ETAP
Obejmuje przystosowanie i rozbudowę zakupionej infrastruktury, bądź też budowę budynku na zakupionej działce.