Przekaż 1,5% podatku na badania nad bioniczną trzustką

Biodrukowanie tkanek i narządów to przyszłość współczesnej medycyny, która odmieni życie wielu pacjentów.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego

Wasze 1,5% przekazane na Organizację Pożytku Publicznego ma niezwykłą moc!

To m. in. dzięki takiemu wsparciu Fundacja Badań i Rozwoju Nauki może rozwijać działalność naukowo-badawczą. To dzięki temu niemożliwe staje się możliwe, czego dowodzą osiągnięcia zespołu naukowego Fundacji Badań i Rozwoju Nauki pod kierunkiem dr hab. med. Michała Wszoły.

Bioniczna trzustka to w pełni unaczyniony narząd wykonany z żywych komórek przy zastosowaniu nowatorskiej technologii druku 3D, który umożliwi osobom z cukrzycą typu I normalne funkcjonowanie, a także zastąpi konieczność stosowania przewlekłej insulinoterapii. Dzięki przeszczepieniu bionicznej trzustki mamy szansę ocalić tysiące ludzi chorych na cukrzycę i znacznie poprawić jakość ich życia. Codziennie jesteśmy coraz bliżej celu. Obecnie kończymy etap badań przedklinicznych, opracowujemy wyniki, które są bardzo obiecujące i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość i planować fazę kliniczną badań nad bioniczną trzustką.

Naszym tegorocznym celem jest zebranie funduszy na przeprowadzenie klinicznej fazy badań nad bioniczną trzustką. Wspierajcie z nami badania naukowe nad innowacyjnymi terapiami medycznymi! Biodrukowanie tkanek i organów to przyszłość współczesnej medycyny, która odmieni życie wielu pacjentów na całym świecie.

Pomóż wyleczyć pacjentów chorych na cukrzycę typu I w Polsce i na świecie.

Dzięki Tobie będziemy mogli dokończyć projekt biodrukowania 3D bionicznej trzustki - gotowego organu do przeszczepień

Źródło danych epidemiologicznych:  World Health Organization

Jak przekazać 1,5%?

Rozlicz PIT na podatki.gov.pl za pomocą Twojego profilu zaufanego, poprzez pitax lub na e-pity.pl które poprowadzą Cię krok po kroku.

Więcej informacji o e-PIT dostępne na – https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

PIT-36 (L)
Prowadzisz działalność gospodarczą? Sprawdź!
PIT-37
Etat? Umowa o dzieło? Umowa zlecenie? Przekaż 1% podatku!
PIT-28
Wynajmujesz dom? Wynajmujesz mieszkanie?
PIT-OP
Jesteś na emeryturze? Chcesz przekaz 1,5% podatku? Sprawdź!

Na co przeznaczamy środki finansowe z 1%?

Dziękujemy za każdy przekazany 1%.

W tym roku otrzymaliśmy aż 264 206,60 zł z Waszych wpłat 1% podatku. Kwoty, które wpłynęły na konto Fundacji Badań i Rozwoju Nauki z tytułu 1% podatku dochodowego za 2021 rok nie zostały na razie wydatkowane.
Wszystkie środki pieniężne pozyskane z 1% zostały ulokowane na koncie Fundacji i zostaną przeznaczone na cele statutowe oraz wesprą przeprowadzenie klinicznej fazy badań nad 3D bioniczną trzustką.

Jeżeli uda nam się pomyślnie przejść przez wszystkie kwestie natury merytorycznej w prowadzeniu projektu, jak i te formalno-prawne związane z klasyfikacją projektu klinicznego, to w przyszłym roku będziemy gotowi do rozpoczęcia fazy badań klinicznych, czyli do wszczepienia bionicznej trzustki pacjentowi.

Aby wdrożyć zabieg przeszczepienia 3D bionicznej trzustki do praktyki klinicznej potrzebujemy wsparcia finansowego, dlatego gorąco zachęcamy do wpisania numeru KRS 0000323199 do rocznego zeznania podatkowego.

Jeszcze raz dziękujemy za Państwa dotychczasowe wsparcie.

Ambasadorzy, którzy przekazują nam co roku 1% podatku

Co nowego w 2022 roku?

Sugar Woman

Diabetmed

Neruka

Diabetic Crossfitgirl

BlueSugarCube

Nie Słodzę

Diab MOM

Ada Ja Cukrzyk

Tak było w 2021 roku!

Maciej Łysiak - Nie słodzę - kanał na YouTube

Zachęcamy do odwiedzenia blog Maćka:  nieslodze.com

BlueSugarCube, czyli Weronika Burkot o tym, że warto przekazać nam 1% podatku - obejrzyjcie!

Zachęcamy do odwiedzenia bloga Weroniki: bluesugarcube.blogspot.com

Facebooka

Sugar Woman, czyli Maja Makowska, o tym, że warto przekazać nam 1% podatku - obejrzyjcie!

Zachęcamy do odwiedzenia sociali Mai:

Diab Mom, o cukrzycy, o macierzyństwie, o tym, że warto przekazać nam 1% podatku - obejrzyjcie!

Zachęcamy do odwiedzenia sociali Ani:

Ja Cukrzyk - dlaczego nasza Fundacja jest ważna dla diabetyków?

Zachęcamy do odwiedzenia sociali Ady:

Diabetic Crossfitgirl - sport&cukrzyca - warto obejrzeć video!

Diabetic Crossfitgirl – jak możesz pomóc diabetykom i polskiej nauce!

Diabetmed Wioletta Zych-Haglauer - obejrzyj i dowiedz się więcej!

Sprawdźcie co ma Wam do powiedzenia Wioletta Zych-Haglauer. Wioletta jest pielęgniarką i Certyfikowanym Edukatorem Diabetologicznym.