Wystawa - Fundacja

Wystawa BIONICZNA REWOLUCJA w Łazienkach Królewskich w Warszawie

14 marca 2019 roku zespół naukowców z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki pod kierunkiem dr. hab. med. Michała Wszoły wydrukował pierwszy na świecie prototyp 3D bionicznej trzustki. Było to wydarzenie o przełomowym znaczeniu. Przy zastosowaniu nowatorskich technologii biodruku 3D, z żywych komórek stworzono w pełni funkcjonalny organ. Jego powstanie budzi nadzieję na sukces w walce z cukrzycą typu I. Niemożliwe stało się możliwe.

W trakcie prac w laboratorium Fundacji wykonano kilkadziesiąt niezwykłych, artystycznych zdjęć mikroskopowych. Uchwycone na nich elementy ludzkiego organizmu zachwycają bogactwem form, struktur i kolorów. Kompozycja fotografii nadaje im formę obrazów i przywołuje skojarzenia z szeroką gamą stylów malarskich i artystycznych. Przychodzą na myśl dzieła dadaistów, symbolistów, surrealistów, ekspresjonistów, twórców tej miary co Jackson Pollock, Vincent van Gogh czy Edvard Munch. Fotografie spod mikroskopu pokazane w Galerii Plenerowej to ilustracja fascynującej opowieści o powstawaniu bionicznej trzustki. Wybór miejsca ich prezentacji nie był przypadkowy, bowiem Łazienki Królewskie to harmonijne połączenie natury, sztuki i wiedzy inżynieryjnej.

Prezentowane na wystawie obrazy były  przedmiotem II aukcji charytatywnej pod tym samym tytułem, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę Europejskiego Centrum Biotechnologii Medycznej. Multidyscyplinarne Centrum umożliwi nie tylko kontynuację badań nad bioniczną trzustką, ale również opracowanie innych pionierskich terapii medycznych.

Wstęp na wystawę był wolny.

II aukcja charytatywna „Bioniczna rewolucja” odbyła się w formule online, 27 maja 2021r. o godz. 19.30 na platformie aukcyjnej onebid.pl.

Partnerem wystawy było Muzeum Łazienki Królewskie.

Mamy w planach kolejne edycje wystawy BIONICZNA REWOLUCJA w różnych lokalizacjach w całej Polsce! Będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i social media.

MEDIA O WYSTAWIE BIONICZNA REWOLUCJA

WYDRUKUJ SOBIE TRZUSTKĘ - PRZEŁOM W MEDYCYNIE

3 czerwca 2021

BIONICZA TRZUSTKA– SZANSA NA NORMALNE ŻYCIE DLA CUKRZYKÓW

27 maja 2021

BIO-TECH LIVE #10 – CO DALEJ Z PROJEKTEM BIONICZNEJ TRZUSTKI?

22 maja 2021

OBLICZA MEDYCYNY. NAUKOWCY PRACUJĄ NAD BIONICZNYMI NARZĄDAMI

10 maja 2021

TELEWIZYJNY KURIER WARSZAWSKI O WYSTAWIE BIONICZNA REWOLUCJA

05 maja 2021

BIONICZNA REWOLUCJA. FASCYNUJĄCA OPOWIEŚĆ O POWSTANIU 3D BIONICZNEJ TRZUSTKI.

29 kwietnia 2021

WIECZÓR RDC WYSTAWA BIONICZNA REWOLUCJA