Weronika Gajdzik

Clinical dietitian and psycho-dietitian. She runs an online dietary clinic, where she teaches what to eat to improve one's mood and health.

• Position:
    Volunteer

Clinical dietitian and psycho-dietitian. Graduate of the Medical University of Silesia in Katowice. She runs an online dietary clinic, where she teaches what to eat to improve one’s mood and health. She cooperates with patients with various diseases on a daily basis. She is constantly expanding her knowledge at numerous trainings and conferences. She is eager to become involved in all kinds of educational and scientific projects. Co-author of scientific articles. Animals lover. She spends her free time with her dog, an interesting book or cooking.