Mariusz Wyrwicki - Fundacja

• Mariusz Wyrwicki

Chemik z zamiłowania i wykształcenia. Przez większość życia związany z branżą poligraficzną. Specjalista w dziedzinie materiałów światłoczułych. Głównie opartych na halogenkach srebra oraz dwuchromianie potasu sensybilizującym szeroką gamę żywic organicznych. Z czasem w centrum zainteresowania znalazła się strona fizykochemiczna procesów druku offsetowego, rotograwiurowego, fleksograficznego i sitowego. Dobór farb, rozpuszczalników, środków pomocniczych oraz opracowywanie receptur pod kątem szczegółowych potrzeb. Oprócz tego modyfikacja konstrukcji maszyn drukujących i wprowadzanie innowacji technologicznych. Pracował zarówno w zaciszu laboratoryjnym jak i zakładach produkcyjnych. Zarządzał zespołami pracowników. Skrupulatny i systematyczny. Potrafi dobrze pracować pod presją czasu.

W Fundacji kieruje działem technicznym laboratorium. Odpowiada za sprawne działanie urządzeń, zapewnia właściwe odczynniki chemiczne i wyposażenie. Dobry organizator z dużym doświadczeniem chemicznym.

W wolnych chwilach żeglarz, fotograf, fan muzyki rockowej i miłośnik literatury pięknej.