Magdalena Gomółka

A graduate of the Faculty of Biological Sciences at the University of Wrocław with a master's degree in Genetics and Experimental Biology.

• Position:
    Scientific team

A graduate of the Faculty of Biological Sciences at the University of Wrocław with a master’s degree in Genetics and Experimental Biology. She is planning to start working on a PhD in gene expression in the course of diabetes. Passionate about experiments, both in the laboratory and in the kitchen. A lover of physical activity and good music. She looks at the world through pink glasses.