Ewa Wszoła

Passionate about travelling and good cuisine lover. Family and friends are the most important in her life.

• Position:
    Volunteer

A real estate broker by profession. In 2009, together with her friends, she established the Foundation of Research and Science Development, which she presided until 2017. At present she is a Volunteer at the Foundation. In 2014 she was the leader of marshal Wanda Nowicka’s staff in the elections to The European Parliament.

Passionate about traveling and good cuisine lover. Family and friends are the most important things in her life.