Ogarnij cukier
Koordynator projektu: dr hab.med. Michał Wszoła

30 listopada 2017 odbyło się ostatnie z naszych webinariów. Linki do każdego z nich znajdą Państwo na poniższej stronie w sekcji Harmonogram oraz tematyka webinariów. Zapraszamy do oglądania!

Nasz ostatni webinar

„Ogarnij cukier” to autorski program edukacyjny Fundacji Badań i Rozwoju Nauki, który powstał z myślą o osobach chorujących na cukrzycę i ich rodzinach. W Polsce jest około 3 milionów osób, które zmagają się z tą chorobą. Cukrzyca może prowadzić do licznych powikłań. Wśród najczęstszych powikłań można wymienić choroby układu krążenia, degenerację układu nerwowego, utratę wzroku, czy niewydolność nerek wymagającą dializoterapii lub transplantacji. Zaangażowanie chorych w proces leczenia może ograniczyć te powikłania. Nie wszyscy mają świadomość, że samokontrola cukrzycy, zmiana trybu życia czy diety może pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Eksperci zaproszeni do udziału w akcji, wybitni specjaliści w swoich dziedzinach udowodnią, że życie z cukrzycą to nie wyrok i pokażą jak można sobie pomóc.

„Ogarnij cukier” to cykl 11 bezpłatnych webinariów, które w prosty sposób przybliżają ważne tematy dla osób chorych na cukrzycę. Każdy interaktywny wykład online będzie składał się z części teoretycznej, czyli krótkiego omówienia danego zagadnienia przez ekspertów oraz części praktycznej, gdzie wszyscy zainteresowani będą mogli zadać prowadzącym pytania i otrzymać na nie odpowiedzi. Podsumowaniem wykładów będzie bezpłatny e-book składający się z opracowanych tematów webinariów.

Udział w webinariach jest bardzo prosty – wystarczy mieć dostęp do komputera lub urządzeń mobilnych z dostępem do internetu. Użytkownicy Facebooka będą mogli śledzić transmisję live na oficjalnym profilu FB Fundacji Badań i Rozwoju Nauki oraz zadawać prowadzącym pytania. Z myślą o osobach, które nie korzystają z social media, udostępniona zostanie możliwość obejrzenia części teoretycznej każdego w webinariów na stronie internetowej Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Link do każdego z wykładów będzie dodawany przy opisie każdego z webinariów.

Wykłady będą nagrywane i udostępnione na stronie internetowej Fundacji BiRN. Gwarantuje to możliwość zapoznania się z tematami poruszonymi w webinarium już po jego emisji.

Zapraszamy do śledzenia profilu Fundacji BiRN na FB. Znajdują się tam bieżące informacje związane z przebiegiem kampanii.

dr hab. med. Michał Wszoła

Koordynator projektu

1 lipca – 1 grudnia 2017

Okres realizacji