Zespół fundacji
 • Prezes Fundacji
  Kreatywna kreatorka, doświadczona ekspertka ds. Zarządzania, Marketingu i Komunikacji.
 • Marcelina Hakman
  Specjalista ds. komunikacji
  Doktorantka Wojskowej Akademii Technicznej w dyscyplinie naukowej nauki o bezpieczeństwie.
 • Wiktor Witkowski
  Dyrektor ds. Technicznych
  Od 2016 współtworzy strategię, zarządzania częścią organizacyjno-techniczną Fundacji oraz działem zakupów Fundacji Badań i Rozwoju Nauki.
 • dr hab. med. Michał Wszoła
  Przewodniczący Rady Konsorcjum BIONIC
  Chirurg transplantolog, pomysłodawca bionicznej trzustki, autor nowej metody mini inwazyjnego leczenia powikłanej cukrzycy - endoskopowego przeszczepienia wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka oraz współzałożyciel międzynarodowych platform multimedialnych do wymiany wiedzy medycznej medtube.net i medizzy.com.
 • Monika Puszko
  Specjalista ds. marketingu internetowego
  Specjalistka ds. marketingu internetowego z ponad dwuletnim doświadczeniem zawodowym, w szczególności z zakresu mediów społecznościowych i redakcji treści.
 • Jolanta Janiszewska
  Kierownik Biura
  W swojej karierze zawodowej nabyła umiejętności taktyczne, zarządzania budżetem, kierowanie kapitałem ludzkim oraz efektywnym koordynowaniem działań organizacji.
 • Maciej Twarogowski
  Koordynator projektów
  Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego i Politechniki Warszawskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w koordynowaniu projektów oraz w prowadzeniu własnego biznesu w branży e-commerce.
Zespół naukowy
 • Przewodniczący Rady Konsorcjum BIONIC
  Chirurg transplantolog, pomysłodawca bionicznej trzustki, autor nowej metody mini inwazyjnego leczenia powikłanej cukrzycy - endoskopowego przeszczepienia wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka oraz współzałożyciel międzynarodowych platform multimedialnych do wymiany wiedzy medycznej medtube.net i medizzy.com.
 • lek. Dominik Drobiński
  Zespół naukowy
  Kierownik Pododdziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Klinice Kardiochirurgii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego na Oddziale Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej.
 • dr n. med. Marta Klak
  Manager Laboratorium
  Doktor nauk medycznych, specjalista biologii medycznej i biotechnolog. Współtworzyła protokół izolacji świńskich wysp trzustkowych na potrzeby projektu bionicznej trzustki.
 • lek. Andrzej Berman
  Zespół naukowy
  Lekarz, naukowiec, chirurg ogólny i transplantacyjny od początku zaangażowany w projekt bionicznej trzustki. Współtwórca i realizator programu przeszczepiania wysp trzustkowych w Polsce oraz współtwórca Stowarzyszenia Aktywni z Cukrzycą. Współautor metody decelularyzacji trzustki i projektu bioreaktora do przechowywania bionicznej trzustki.
 • Tomasz Bryniarski 
  Zespół naukowy
  Bioinżynier i specjalista od biodruku 3D. Przeprowadził wydruk pierwszego na świecie w pełni unaczynionego prototypu bionicznej trzustki.
 • Katarzyna Kosowska
  Zespół naukowy
  Specjalistka w dziedzinie inżynierii chemicznej i procesowej. Od 2018 roku zajmuje stanowisko menadżera zespołu chemicznego.
 • Tomasz Dobrzański
  Zespół naukowy
  Specjalista z zakresu modelowania i druku 3D. Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.
 • Dr n. biol. Paweł Turowski
  Zespół naukowy
  Biotechnolog. Prowadził badania naukowe na Uniwersytecie w Giessen w Niemczech, gdzie uzyskał tytuł doktorski z zakresu biologii płuc i nerek.
 • dr n. biol Piotr Cywoniuk
  Zespół naukowy
  Biotechnolog. Specjalista ds. komórek macierzystych. Zajmuje się głównie zagadnieniami związanymi z biologią molekularną i modyfikacjami genetycznymi.
 • Łukasz Kaczyński
  Zespół naukowy
  Technolog Żywności. Studia inżynierskie ukończył w marcu 2017 r. na Wydziale Nauk o Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
 • Mariusz Wyrwicki
  Zespół naukowy
  Technolog chemik z wieloletnim doświadczeniem w pracach laboratoryjnych
 • Magdalena Gomółka
  Zespół naukowy
  Absolwentka Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego z tytułem magistra Genetyki i Biologii Eksperymentalnej. W planach ma rozpoczęcie prac nad doktoratem z ekspresji genów w przebiegu cukrzycy.
 • dr n. wet. Grzegorz Tymicki
  Zespół naukowy
  Biolog, doktor nauk weterynaryjnych. Specjalista z zakresu histologii i immunohistochemii. Menadżer zespołu ds. decelularyzacji.
 • Aleksandra Kaczorowska
  Zespół naukowy
  Współpracowała z Fundacją, jednak zbyt wcześnie odeszła. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ( WUM) i UW. Student na Uniwersitat dè Barcelona. Krajowy Koordynator d.s Transplantologii.
Nasi Wolontariusze
 • Joanna Czerwińska
  Wolontariusz
  Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Prywatnie lubi zdrowy styl życia, uwielbia spacerować i podróżować.
 • Lek. Magdalena Kwapisz
  Wolontariusz
  Autor i współautor wielu publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz doniesień zjazdowych.
 • Lek. Kalina Jędrzejko
  Wolontariusz
  Doktorantka WUM. Jest autorką lub współautorką licznych publikacji z dziedziny chirurgii ogólnej i transplantologii.
 • Lek. Magdalena Nita
  Wolontariusz
  Aktualnie odbywa szkolenie specjalistyczne z zakresu chirurgii ogólnej w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus Warszawskiego UM.
 • Łukasz Górski
  Wolontariusz
  Z wykształcenia biotechnolog, absolwent warszawskiej SGGW. Miłośnik sportu, a w szczególności piłki nożnej i siatkówki plażowej
 • dr n. hum. Mateusz Zatorski
  Wolontariusz
  Psychotransplantolog – pracuje z osobami oczekującymi na transplantację
 • Anna Pukrop
  Wolontariusz
  Absolwentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach, obecnie pracująca w firmie motoryzacyjnej gdzie odpowiada za symulacje komputerowe.
 • dr n. o zdr. Anna Ławnik
  Wolontariusz
  Obecnie pracuje na stanowisku starszego wykładowcy na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych w PSW w Białej Podlaskiej.
 • Weronika Gajdzik
  Wolontariusz
  Dietetyk kliniczny i psychodietetyk. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
 • Beata Dębek
  Wolontariusz
  Specjalista pielęgniarstwa rodzinnego, edukator diabetologiczny. W zawodzie od 28 lat. Uwielbia dzieci i Andre Rieu.
 • dr hab. Katarzyna Góralczyk
  Współpracownik Fundacji
  Długoletni pracownik Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH.
 • Anna Karwowska
  Wolontariusz
  Sama o sobie mówi: „To nie tylko moja praca ale i pasja”. Prowadzi również blog o cukrzycy "Diabetyk i Dietetyk".

DOŁĄCZ DO NASZ I POMÓŻ INNYM

Jesteś pełen uśmiechu i entuzjazmu? Nie czekaj przyłącz się i pomóź nam zmieniać rzeczywistość.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z otrzymywaniem newslettera Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Przyjmuję do wiadomości, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Badań i Rozwoju Nauki, z siedzibą w Warszawie, ul. Rydygiera 8 a podstawą prawną przetwarzania jest moja dobrowolna zgoda. Mogę w każdej chwili odwołać tę zgodę, ale jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed tym odwołaniem. Moje dane przetwarzane będą do czasu wycofania przeze mnie zgody na to przetwarzanie. Administrator nie przewiduje ujawniania danych innym odbiorcom. Moje dane nie będą podlegały profilowaniu, nie będą też przekazywane do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych.  Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli przetwarzanie będzie się odbywało niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu zwiazanym z przesłaniem darmowego e-booka “Ogarnij cukier”. Przyjmuję do wiadomości, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Badań i Rozwoju Nauki, z siedzibą w Warszawie, ul. Rydygiera 8 a podstawą prawną przetwarzania jest moja dobrowolna zgoda. Mogę w każdej chwili odwołać tę zgodę, ale jej odwołanie nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed tym odwołaniem. Moje dane przetwarzane będą do czasu wycofania przeze mnie zgody na to przetwarzanie. Administrator nie przewiduje ujawniania danych innym odbiorcom. Moje dane nie będą podlegały profilowaniu, nie będą też przekazywane do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych.  Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli przetwarzanie będzie się odbywało niezgodnie z obowiązującymi przepisami.