Cukrzyca typu 1

Najważniejsze objawy cukrzycy typu 1
Cukrzycę typu 1 można stosunkowo łatwo zdiagnozować. Jeśli stwierdzisz u siebie lub kogoś ze rodziny, któryś z poniższych objawów, koniecznie zgłoś się do lekarza.
Główne objawy to:

• Niezaspokojone pragnienie
  • Częste oddawanie moczu
  • Spadek masy ciała połączony z rosnącym apetytem
  • Ogólne osłabienie organizmu
  • Nadmierna senność
  • Kłopoty ze wzrokiem
  • Nieprzyjemny zapcha acetonu z ust

Najważniejsze zasady życia z cukrzycą typu 1
Z cukrzycą typu 1 zmaga się 10% pacjentów chorych na cukrzycę. Niestety, wciąż nie można całkowicie wyleczyć tej choroby, więc trzeba nauczyć się z nią żyć.
Główne zasady życia z cukrzycą typu 1 to:

• wiedza na temat swojej choroby;
  • odpowiedzialność;
  • stała edukacja;
  • zdrowy styl życia, a w tym ćwiczenia fizyczne i odpowiednia dieta;
  • informowanie otoczenia o swojej chorobie;
  • noszenie zawsze przy sobie czegoś słodkiego na wypadek niedocukrzenia;
  • akceptacja życia z cukrzycą;
  • prowadzenie dzienniczka samokontroli, dzięki czemu lepiej można kontrolować chorobę.
Cukrzyca w liczbach
miliony chorych w Polsce
tysięcy osób cierpi na cukrzycę typu 1
miliony leczonych z powodu cukrzycy typu 2