23. Piknik Naukowy - My i Maszyny - Fundacja

• 23. Piknik Naukowy – My i Maszyny

Dziękujemy bardzo wszystkim za spędzony czas na naszym stanowisku.

23. Piknik Naukowy „My i Maszyny” już za nami! W wydarzeniu wzięło udział aż 50 tysięcy pasjonatów nauki. Zainteresowanie stanowiskiem Fundacji przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Licznym odwiedzającym zaprezentowaliśmy pokazy druku 3D, biodrukowania tkanek oraz wydrukowany przez naszych naukowców bioniczny narząd w bioreaktorze.

Miejsce:

PGE Stadion Narodowy w Warszawie

Data:

11 maja 2019

Największym zainteresowaniem najmłodszych uczestników Pikniku Naukowego cieszył się kącik dziecięcy. Specjalnie dla małych odkrywców stworzyliśmy przestrzeń, w której mogli wydrukować za pomocą długopisów 3D swój własny model przestrzenny. Była to niezwykle fascynująca nauka kreatywnego myślenia i precyzji.

Konkurs: Zaprojektuj trzustkę przyszłości

Zadanie konkursowe polegało na opisaniu bądź narysowaniu odpowiedzi na pytanie: Jak wyobrażasz sobie wygląd wydrukowanej, bionicznej trzustki? Spośród wielu bardzo oryginalnych prac, komisja wyłoniła jednego głównego zwycięzcę i przyznała trzy wyróżnienia. Nagrodami dla laureatów są modele 3D, które zostały

Pokaz druku 3D:

Pokazy druku 3D zostały przygotowane i przeprowadzone przez wolontariuszy z Koła Naukowego Druku 3D Politechniki Warszawskiej

Organizatorzy wydarzenia:

Partnerzy:

Kącik dziecięcy został zorganizowany przy wsparciu firm Polaroid oraz System BANK, które użyczyły nam długopisy 3D i materiały do druku. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w popularyzację nauki wśród najmłodszych. Razem pobudzamy wyobraźnię i spełniamy marzenia.