dr n. biol. Anna Adamiok

Doktor nauk biologicznych. Pierwsze doświadczenie w pracy jako naukowiec zdobyła na praktykach studenckich w Europejskim Laboratorium Biologii Molekularnej w Grenoble. Studia doktoranckie ukończyła na Uniwersytecie Aix-Marseille. Karierę naukową kontynuowała w Centrum Biologii Komórki w Montpellier.

• Position:
    Zespół naukowy

Prowadziła badania między innymi nad mechanizmem tworzenia się rzęsek w górnym układzie oddechowym człowieka i regulacją podziału komórkowego odgrywającego kluczową rolę w procesie tworzenia nowotworów. Część prowadzonych badań została opublikowana w czasopiśmie naukowym Nature Communications.

W wolnej chwili zdobywa górskie szczyty, chodzi  do teatru i czyta bestsellery.