Archives

Marcelina Hakman
Doktorantka Wojskowej Akademii Technicznej w dyscyplinie naukowej nauki o bezpieczeństwie.
Katarzyna Kosowska
Biotechnologist; a graduate of the Faculty of Chemistry, Warsaw University of Technology.
Łukasz Kaczyński
A food technologist. He graduated in engineering studies in March 2017 at the Faculty of Food Sciences of Warsaw University of Life Sciences - SGGW
Anna Adamiok PhD
Doctor of biological sciences. She gained her first experience as a scientist on student internship in European Molecular Biology Laboratory in Grenoble. She finished doctoral studies at Aix-Marseille University and continued her scientific career at the Cell Biology Center in Montpellier.
dr n. biol. Anna Adamiok
Doktor nauk biologicznych. Pierwsze doświadczenie w pracy jako naukowiec zdobyła na praktykach studenckich w Europejskim Laboratorium Biologii Molekularnej w Grenoble. Studia doktoranckie ukończyła na Uniwersytecie Aix-Marseille. Karierę naukową kontynuowała w Centrum Biologii Komórki w Montpellier.
Łukasz Kaczyński
Technolog Żywności. Studia inżynierskie ukończył w marcu 2017 r. na Wydziale Nauk o Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
mgr inż. Katarzyna Kosowska
Biotechnolog; Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.
Joanna Prockiw
Full of sense of humor and with tameless imagination. She’s better at inspiring people to take action than at speaking.
DHSci Anna Ławnik
Presently she works as a senior lecturer at the Faculty of Health Science of the State Higher School in Biała Podlaska.
Anna Pukrop
Graduate of Silesian University of Technology, currently working in a car company, where she’s responsible for computer simulations.